.: we theme :. .: we theme :. .: we theme :.

:::╬● دریافت کد چت روم برای وبلاگ شما●╬:::


Get your own Chat Box! Go Large!

ویروس جدید، مرورگر اینترنتی بر روی کامپیوترها نصب می‌کند! - .: we theme :.

.: we theme :.

بهترین طراحی سایت و برنامه نویسی

ویروس جدید، مرورگر اینترنتی بر روی کامپیوترها نصب می‌کند!

ویروس جدید، مرورگر اینترنتی بر روی کامپیوترها نصب می‌کند!

کارشناسان امنیت کامپیوتری در مورد شناسایی ویروس کامپیوتری جدیدی هشدار می‌دهند که یک مرورگر اینترنتی دروغین را بر روی کامپیوتر کاربران نصب کرده و اقدام به پخش موسیقی گوش خراشی در کامپیوتر می‌کند.


ویروس تازه شناسایی شده با نام yhoo32.explr از طریق مسنجر شرکت یاهو گسترش می‌یابد. در ابتدا کاربر یاهو مسنجر، پیامی را که ظاهراً از سوی یکی از دوستان اینترنتی وی ارسال شده، دریافت می‌کند که درون این پیام یک لینک اینترنتی قرار داده شده است.

کارشناسان شرکت ارایه دهنده خدمات امنیت اینترنتی FaceTime Communication که موفق به شناسایی ویروس جدید شده‌اند، اعلام کرده‌اند هنگامی که کاربر بر روی این لینک کلیک کند، ویروس فعال شده و یک مرورگر اینترنتی تقلبی با ظاهری مشابه مرورگر اینترنت اکسپلورر را روی کامپیوتر کاربر نصب می‌کند.

این مرورگر تقلبی سپس کاربر را به سوی وب سایت‌هایی حاوی انواع کدهای مخرب و نرم‌افزارهای جاسوسی هدایت کرده و در صورتی که سیستم عامل ویندوز XP کاربر به مجموعه اصلاحی سرویس پک 2 مجهز نباشد، به پخش نوعی موسیقی گوش خراش اقدام می‌کند.

 

 

 به گزارش آژانس خبری پرشین هک


با وجود آن که تعداد ویروس‌های کامپیوتری که به جای ایمیل از مسنجرها برای گسترش خود استفاده می‌کنند در حال افزایش بوده و تعداد زیادی از انواع مختلف آن‌ها در گذشته شناسایی شده‌اند، اما این نخستین باری است که یک ویروس کامپیوتری با قابلیت نصب یک مرورگر اینترنتی در کامپیوتر، مشاهده شده است.

 


ویروس yhoo32.explr همچنین آدرس Home page مرورگر اینترنت اکسپلورر را نیز به طور دائمی عوض کرده و آدرس وب سایت تبلیغ کننده مرورگر تقلبی خود را جایگزین آن می‌کند. این ویروس پس از آلوده کردن هر کامپیوتر، یک نسخه از خود را با همین روش به تمامی افراد موجود در فهرست دوستان خدمات یاهو مسنجر کاربر قربانی، ارسال می‌کند.

 


شرکت FaceTime Communication هم اکنون جزییات کامل در رابطه با این ویروس را به همراه روش‌های پاک سازی آن در وب سایت خود ارایه کرده است.